internetten kazanç ve yapılmaması gerekenler

İnternetten Kazanç ve Yapılmaması Gerekenler

Yapılmaması gerekenler serisine yeni bir yazı daha eklemek istedim ve bunun son dönemlerde daha da popüler olan internetten kazançla alakalı olanını yazdım. Genel olarak bu işlere yeni başlayan ve kazanç konusunda bir çok araştırma yapanlar için bu yazıyı yazma gereği duydum. Bu yazımda sizlere internetten kazanç ve yapılmaması gerekenler hakkında bir kaç bilgi vereceğim. Genel olarak sağdan-soldan duyduğumuz internette çok para var lafını duyarız. Bu doğru fakat bu paraya erişmek bahsedildiği kadar kolay değil. İşte bu konuda da dikkat etmeniz gereken bir çok nokta var.

Gelin o zaman sizlere ilk başta internetteki kazanç yollarının bir kaçından bahsedeyim.

İnternetten kazanç

Internetten Kazanc - İnternetten Kazanç ve Yapılmaması Gerekenler

İnternet üzerinden kazanç elde edebileceğiniz bir çok yöntem vardır. Hatta bunların bir çoğu da artık meslek haline gelmiştir. Gelin biz bu konulardan en bilindik olanlarından bir kaçına bakalım.

Yöntemler/Meslekler:

  • Freelancer (Serbest çalışma): Yetenekli ve bilgili olduğunuz konu hakkında anlık gelen işleri yaparak kazanç elde edebileceğiniz bir çalışma stilidir. Birden çok konu üzerinde çalışabilir, aynı zamanda müşteri memnuniyetini de sağlayıp gelirinizi arttırabilirsiniz.
  • Sosyal medya: Sosyal medya üzerinden alakalı olduğunuz konuyla alakalı içerikler oluşturup paylaşarak, belirli bir noktaya ulaştıktan sonra gelen reklamlardan ve işbirliklerinden kazanç elde edebilirsiniz.
  • İnternet sitesi/blog: Sosyal medyayla aynı şekilde içerik oluşturup yayınlama üstüne kuruludur. Fakat sosyal medyadan daha zor bir iştir ve kimi noktalarda teknik bilgi gerektirir.
  • İçerik satışı: Ürettiğiniz içeriği yayınlayıp beklemek istemiyor ve içeriğinize güveniyorsunuz bu içeriği ilgilenenlere satabilirsiniz. Genel olarak makale, resim, video, ses ve benzeri içeriklerin çokça gider.
  • Yazılım satışı: Yazılım demişken sadece masaüstünde çalışanlar aklınıza gelmesin. Örnek olarak WordPress tabanlı sitelere tema ve eklentiler üreterek bunları satarak kazanç elde edebilirsiniz.

İnternetten kazanç yöntemleri tabi ki de bununla sınırlı değildir. Daha bir çok yöntem ve meslek vardır. Fakat ben bildiklerimi ve genellikle en bilinenleri sizinle paylaştım.

Kazanç yöntemlerinden bahsetmişken gelelim kazanç elde ederken yapılmaması gerekenlere.

İnternetten Kazanç ve Yapılmaması Gerekenler

Yapilmamasi gerekenler - İnternetten Kazanç ve Yapılmaması Gerekenler

İnternetten kazanç elde etme konusunu hepimiz bir nokta da düşünmüşüzdür. Fakat bazılarımız hiç bu işe girmezken, bazılarımız ise girdiğine pişman olmaktadır. Ben de bu noktada kazanç konusunda yapılmaması gerekenleri başlıklar halinde sizinle paylaşacağım.

  • Kesinlikle aceleci olmayın: İnternet hiç bilmeyen birine ilk işe girişinde aniden kazanç vermez. Bunun için sabırlı olmanız ve çalışmaya özenle devam etmeniz gerekmektedir.
  • Her gördüğünüze inanmayın: Kimi kişiler ise internetten kazanç elde etme yolu olarak bu işe hevesli olanları kandırarak, ceplerindeki parayı almanın peşindedir. Bu yüzden sizlere kısa vadede yüksek kazanç vadeden ürünleri satın almadan veya oluşumlara katılmadan önce araştırın ve güzelce düşünün.
  • Yaptığınız işe saygılı olun: Sadece bu konuda değil genel olarak hayat felsefeniz haline getirmeniz gereken bir noktadır. Yaptığınız işe saygılı olursanız müşterileriniz veya takipçilerinizden olumlu yorumlar alarak tavsiye edilmeye ve daha fazla kazanmaya başlayacağınızı fark edin.
  • Bilmediğiniz konu hakkında iş almayın: Bilmediğiniz ve yapamayacağınız konularda iş almayın. Bu çünkü size karşı olan güveni ve itibarınızı düşürecektir.

Sonuç

Bu yazımda sizlere basit bir şekilde internetten kazanç ve yapılmaması gerekenler hakkında bazı öneriler verdim. Eksik veya hatalı gördüğünüz bir kısım varsa yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments