shibaonecikan

Shib Coin Nedir ?

Bu yazımda sizlere piyasada büyük ses getiren Shib Coin (SHIB) nedir sorusunu yanıtlayacağız. Aslında token olan Shiba bugünlerde kendisini kripto para olarak tanıtmaya başladı.

Shib Coin (SHIB) nedir?

Shib Coin, DogeCoin’e benzer şekilde mizahtan ortaya çıkan bir kripto paradır. SHIB kendini “Kendiliğinden oluşan merkezi olmayan bir topluluk oluşturma deneyi” olarak tanımlıyor. DogeCoin’in maskot olarak kullandığı Shiba cinsi köpekten esinlenerek adlandırılmıştır. Shiba, Doge’tan farklı olarak altyapısının sağlamlığıyla ortaya çıkıyor.

icon SHIB - Shib Coin Nedir ?

Shib Coin’in (SHIB) teknolojisi

SHIB, SHIBA INU’nun yerel bir tokenıdır ve merkezi olmayan bir değişim olan ShibaSwap’i kullanmak için bir teşvik olarak listelenen ve kullanılan ilk token olacaktır.

shibtekno - Shib Coin Nedir ?

Shib Coin’in (SHIB) Altyapısı

Shiba Inu, Ethereum (ETH) tabanlı bir ERC-20 tokenıdır.

Piyasadaki ilk gün grafiği

shibagrafik - Shib Coin Nedir ?
(Piyasaya çıkışından 4 saat sonra)

Grafiği yorumlayacak olursam ilk iki saatinde direnç verip destek atmış. Ve yeni direnci son iki saat içinde geçememiş. Bu demek oluyor ki uzun vadeli yatırımcılar bu kripto paradan uzak duracaktır. Tam tersi al-sat yapanlar için kısa vadede karlı bir yatırım aracı olabilir. (YTD)*

Geleceği ne olur ? (YTD)

Shib Coin kendisini tam anlamıyla merkezi olmayan mizahi kripto para olarak tanımlıyor. Dogecoin’e benzer şekilde, diğer birçok kripto para birimi projesinin aksine, bunların gerçek dünyada kullanımı çok az veya hiç yok. Kripto para birimine olan ilgi güçlü kaldığı ve insanlar yoğun bir şekilde yatırım yapmaya devam ettiği sürece, bu ve bunun gibi projeler muhtemelen büyümeye devam edecek. Elon Musk gibi büyük yatırımcılar bu kripto paranın arkasında durmazsa gündemde fazla kalmaz. Hatta en büyük rakibi DogeCoin para hacminin büyük bir kısmını %3’lük yatırımcılar elinde tutuyor. Bu da demek oluyor ki bu büyük yatırımcılar ellerindeki kripto paraları sattığında sizin elinizdeki kripto paralar değersizleşecek. Yatırımlarınızı yaparken dikkat etmeniz gereken en büyük nokta kripto paranın arkasındaki kişiler değil sunduğu teknoloji ve inovasyonu önemlidir.

 

Bu yazımda sizlere araştırmalarım sonucu Shib Coin (SHIB) nedir sorusunu yanıtlamaya çalıştım. Eğer eksik veya yanlış bulduğunuz bir kısım olursa yorum kısmına yazabilirsiniz.

 

*Yatırım tavsiyesi değildir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Trader Süleyman
Trader Süleyman
2 yıl önce

İhtiyacım olan bütün bilgileri aldım. Teşekkürler…