sosyal medyadan para kazanma

Sosyal Medyadan Para Kazanma

Kazanç denince akla gelen başlıklardan birisi kesinlikle sosyal medyadır. Ben de bu yazımda sizlere sosyal medyadan para kazanma konusunu anlatacağım. Bu yöntemlerin çoğu farklı kişilere hitap etmektedir.

Hangi platformlar?

Facebook: Facebook üzerinde yüksek erişimi olan sayfalar ve gruplar kurup, satarak veya reklamlar yayınlayarak kazanç elde edersiniz. Diğer yöntem olarakta işletmelerin veya kişilerin sosyal medya asistanı olarak onların hesaplarını belirli bir ücret karşılığı yönetirsiniz. Reklam ya da uygulama (Facebook for Developers) geliştirip kazanç elde edersiniz.

Instagram: Aynı Facebook gibi yüksek erişimli sayfalar oluşturup, bu sayfaları satarak veya reklamlar yayınlayarak kazanç elde edersiniz. Diğer yandan işletme kurup hizmet veya ürün satarak kazanç elde edersiniz.

Youtube: Eskiden sosyal medya olarak görülmese de şuan için içerik oluşturucular ve tüketicileri birleştiren bir sosyal medya aracı olmuştur. Bu platform üzerinden izleyiciler için içerikler oluşturup yayınlarsınız. İçeriğiniz belirli bir izlenmeye ulaştığında ve kanalınız belirli bir noktaya geldiğinde kazanç elde etmeye başlarsınız. Bu nokta da ister Adsense ya da işletmelerle anlaşmalı olarak satış ortaklığı yaparak kazanç elde edersiniz. Aynı zamanda belirli bir üne kavuştuktan sonra sponsorlarınız olacak, onlarda size ücretsiz ürünler yollayacaktır.

Ve diğer sosyal medya platformları üzerinden kendinizi geliştirerek kazanç elde edebilirsiniz.

Sosyal Medyadan Para Kazanma

sosyalmedyaparakazanma - Sosyal Medyadan Para Kazanma

Platformlardan bahsettikten sonra asıl konumuza geri dönelim.

Nasıl başlayabilirim?

Sizde istediğiniz platformlara kaydolup, içerik oluşturmaya başlayabilirsiniz. Başladıktan sonra planlı olmaya ve kaliteli içerikler üretmeye özen gösterin.

Neler yapmam gerek?

İçerik ürettiğiniz platform üzerinde ki popüler konuları takip edin ve sizlerde bu konularda içerikler üretmeye çalışın. Takipçilerinize değer verin. Az önce de belirttiğim gibi planlı olun.

Ne zaman kazanmaya başlarım?

İçerikleriniz ve siz keşfedilmeye başladıkça kazanç süreciniz hızlanacaktır. Bu süreç ne kadar hızlı olursa o kadar hızlı ün ve kazanç elde edersiniz.

Asistanlık

Ünlülerin ve işletme sahiplerinin sosyal medya içeriklerini düzenleyerek de kazanç elde edersiniz. Bu işte başarılı olabilmek için sosyal medya konusunda deneyimli olmanız gerekmekte.

Hesap satışı

Genellikle çoğu platform bu tarz işlemlere pek izin vermemektedir. Ama bu işin kazancı onların dediklerini duymazdan gelmemize sebep olabiliyor. Sosyal medya platformlarında hesapları geliştirerek ihtiyacı olanlara satarak kazanç elde edersiniz.

Sonuç

Bu yazımda sizlere basit bir şekilde sosyal medyadaki kazanç yollarını anlattım. Eksik veya hatalı bulduğunuz bir kısım varsa yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] medyayı, para kazanma ve psikoloji konularında daha önceden incelemiştik. Bu yazımda ise sosyal […]