Starbase (STAR) nedir?

Starbase (STAR) Nedir?

Elon Musk kripto paralarla alakalı tweetleriyle piyasayı etkilemeye devam ediyor. Bende bu yazımda dün yaptığı paylaşımla 400 kat değerlenen Starbase (STAR) nedir? Neden önemli? ve Elon Musk’la ne gibi bir bağlantısı var onu yazacağım.

Starbase (STAR) nedir ?

Kendi açıklamalarına göre kitle fonlaması ve kaynak sağlamak için ortaya çıkan bir token(jeton)dır. Starbase ile yaratıcı startuplar (girişim) için kitlelerden veya kişilerden kaynak toplayabilirsiniz. Starbase’in piyasaya çıkmasının genel amacı token ihracı, kaynak yaratma, girişimler ve yatırımcılar için ödül ödemeleridir.

starbase - Starbase (STAR) Nedir?

Sadece yatırım arayanların veya yatırımcıların mı işini görecek ? 

Starbase ‘in açıklamalarına göre sadece yatırım arayan veya yatırımcıların işini görmeyecek. Aynı zamanda bir çok iş grubunun projelerini desteklerken diğer yandan desteğe ihtiyacı olan projelerimize de yatırım bulabileceğiz. Sadece destek vermek ve toplamakla kalmayıp projelere yapılan yatırımların tokenlarını kazanabileceğiz. Starbase, pek çok STAR sahibi ve destekçisiyle “Değerin İnterneti” evrenine daha fazla roket fırlatma yeri olmak istiyor

Hangi tür tokenler yayınlanabilir ?

3 temel özellik türü vardır. Starbase, “uygun” token şablonları sağlar. Bu tokenler Tüketilen, ödüllendirilen veya Enflasyonel olabilir. Jeton düzenleme talebinizi gönderdiğinizde bu özellikleri birleştirebilirsiniz.  Starbase ekibi, bağış toplamak ve ekibinizi bir araya getirmek için kullanacağınız jetonları oluştururken “Token şablonlarını” doldurmanız için gereken teknik desteği sağlar.

Kickstarter ve diğer bağış şirketlerinden farkı ne olacak?

Aynı Kickstarter gibi projelere yatırım yapabildiğimiz ve kendi projelerimize de yatırımcı bulabildiğimiz Starbase’in farkı kripto piyasasında çıkacak olmasıdır. Starbase, platformdaki kullanıcılar tarafından tutulabilen STARAccount adlı çoklu imzalı bir web cüzdanı işlevine sahip olacak. Aynı zamanda STARAccount’a Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yatırabilirsiniz.

Elon Musk’la olan bağlantısı

elonmuskstarbase - Starbase (STAR) Nedir?

2 Mart tarihinde Teksas’ın SpaceX’in özel roket fırlatma tesisinin bulunduğu yere yeni bir şehir kurmak istediğini açıkladı. Elon Musk bu şehrin isminin Starbase olmasını istediğini söylemişti. 24 Mart tarihinde Starbase’in bir blog yazısında “Elon Musk dediyse kim hayır diyecek ki? Milyarder, Teksas’ta Starbase adında yeni bir şehir inşa etmek istiyor.” diye Elon Musk’tan bahsetmişti. Aynı zamanda Elon Musk’ın dün attığı tweetten sonra 0,005391 dolar seviyesinde olan Starbase hemen hemen %4000’lik bir değer kazanıp 0.2272 seviyelerini görmüşken bu yazıyı yazdığım tarih itibariyle 0.0327 dolar seviyelerinde büyük bir düşüşe başladı.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments