WordPress ile Yapabilecekleriniz

WordPress ile Yapabilecekleriniz

Geçenlerde yapılmaması gerekenlerden bahsettiğim ve aynı zamanda blogumda kullandığım içerik yönetim sisteminden yani WordPress‘ten bahsedeceğim. WordPress ile yapabilecekleriniz neredeyse sınırsızdır. O yüzden tek bir yazıda bunlardan bahsetmem hem sizler açısından sıkıcı olur hem de benim açımdan yorucu olur. O zaman ilk başta sizlere kısa bir şekilde WordPress’in ne olduğunu anlatayım.

WordPress

wordpressteyapilmamasigerekenler - WordPress ile Yapabilecekleriniz

WordPress, geniş çaplı bir içerik yönetim sistemidir. Açık kaynak kodlu olmasından dolayı da bünyesinde bir çok tema ve eklenti barındırır. İnternet üzerindeki çoğu site, bu açık kaynak kodlu içerik yönetim sistemini tercih ediyor. Tercih etmelerinin en büyük sebeplerinden birisi ise kullanımının kolay olması. O kadar basit bir kullanıma sahip ki kod bilmenize dahi gerek yok.

WordPress’ten ve kolaylığından bir kaç cümleyle bahsettikten sonra asıl konumuza geri dönelim.

WordPress ile yapabilecekleriniz

Yapabilecekleriniz - WordPress ile Yapabilecekleriniz

Bu başlık çok kapsamlı olduğu için en çok bilinen ve kullanılanlardan bahsedeceğim.

Blog ve içerik yayınlama

WordPress kullanarak yazılarınızdan tutun da çektiğiniz resimlere kadar ürettiğiniz veya oluşturduğunuz bir çok içeriği yayınlayabilirsiniz. Takipçilerinize veya ziyaretçilerinize en iyi şekilde hizmet vermek için kullanabileceğiniz bir çok tema ve eklenti barındırmaktadır. İçeriğinize ve size uygun olan bu tema ve eklentileri kullanarak daha iyi bir site oluşturabilirsiniz.

Sosyal medya

Belirli bir kitleye hitap eden küçük çaplı bir sosyal medya sitesi kurabilirsiniz. Kurduğunuz bu sitede aynı gerçek bir sosyal medya da olduğu gibi üyeleriniz paylaşım yapıp diğer paylaşımlarla etkileşimde bulunur.

E Ticaret

Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi, müşterilerinize daha hızlı ve güvenilir şekilde sunabilirsiniz. Aynı zamanda belirli bir sektörde küçük bir pazar yeri bile yaratabilirsiniz. Diğer platformlara göre biraz daha fazla zaman istese de en düşük maliyetle işinize başlarsınız.

Portal

Birbirinden tamamen farklı içerik veya ürünleri yayınlayacağınız geniş kapsamlı bir site kurabilirsiniz. Portal siteleri eski de kalmış olsa da WordPress ile bunu halen güncel şekilde yapabilirsiniz.

Portfolyo ve CV

Kendinizi tanıtmak için kullanabileceğiniz basit veya gelişmiş sayfalarla destekli bir site yapabilirsiniz.

İndirme ve yükleme

Bunu yapmadan önce satın aldığınız sunucunun şartlarına bakmayı kesinlikle ihmal etmeyin. WordPress ile yazılımlarınızı veya genel anlamda dijital içeriklerinizi halkın kullanımına sunabilirsiniz.

Sonuç

Bu yazımda sizlere WordPress kullanarak yapabileceğiniz şeylerden kısaca bahsettim. Yazımda eksik veya hatalı gördüğünüz bir kısım varsa bunu yorumlarda belirtebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments